Będę piwowarem :)

Zaczęty przez jacek, Sierpień 17, 2012, 10:28:51 am

« poprzedni - następny »

jacek

Co prawda mam dopiero taki plan ale mam nadzieję go niedługo zrealizować a wtedy będę dzielił się wrażeniami :) Przy okazji,to brązowe tło jest za ciemne.Słabo widać to co się pisze.

jacek

Sprzęt i surowce już do mnie jadą.Za kilka dni zaczynam warzyć własne piwko [glow=red,2,300][/glow]  :)

jacek

Cały browar już u mnie w domu  ;D . W sobotę pierwsza warka  :D

jacek

No i stało się  ;D Pierwsza warka za mną  :) Stoi sobie w kąciku a ja już myślę o następnej  ;D

jacek

Wczoraj wlałem do butelek.Oczywiście musiałem spróbować  ;D Już jest bardzo dobre,a co będzie za trzy tygodnie !  :D

Aroo

Też chciałem się zabrać za warzenie własnego piwa, ale nigdy nie potrafiłem się do tego zmobilizować... Widziałem mini-zestawy,dzięki którym można porobić około 40 butelek Ty korzystasz z czegoś takiego czy w ogóle masz inną technologię?

jacek

Październik 04, 2012, 09:46:57 pm #6 Ostatnia edycja: Lipiec 17, 2011, 03:01:12 pm by jacek
Takie zestawy nie są dobre.Niby wszystko jest ale to najgorszy wybór.Lepiej za te same pieniądze skompletować coś lepszego.Ja chociaż sam skompletowałem zestaw na początek to i tak już dokupiłem kilka rzeczy.Ale przynajmniej to co mam nie jest na straty.

Aroo

No zawsze trzeba od czegoś zacząć, a najtrudniej jest się rozkręcić, później pozostaje eksperymentowanie.

Jak tylko zorganizuję parę złotych to też zacznę kompletowanie zestawu (czyli wkrótce), bo najlepszą rzeczą jest pełna kontrola nad procesem i dobieranie składników wedle własnych upodobań. Moim zdaniem piwa wypuszczane w masowych ilościach i trzymające ten biznes wielkie koncerny zupełnie zniszczyły ideę browarnictwa. Liczy się smak i niepowtarzalność, a nie cena/zysk.

To chyba teraz to Twoje piwo już jest prawie gotowe. :)
Jeżeli to nie tajemnica to skąd wziąłeś surowce?

jacek

Większość sprzętu kupiłem tu http://www.homebrewing.pl,ale tu http://www.browamator.pl też kilka  :) Jest tych sklepów trochę więc jest z czego wybierać.Masz rację,moje piwko już jest pijalne  ;) Co prawda każda co tydzień otwierana butelka jest lepsza ale wątpię żeby została choć jedna po trzech,czterech miesiącach  :) Jedna radę dam Ci dobrą,nie kuś się od razu na zacieranie.Wielu odradza piwo z brewkita ale to najlepszy wybór żeby zacząć.Cały proces jast wręcz prymitywnnie prosty a wielu podstawowych czynności nauczyć się można.A zapewniam ,że piwo z brewkita i tak jest świetne  :).Podstawą jest czystość i sterylność i na tym trzeba się skupić żeby swojej pracy nie zmarnować.Poza tym warzenie z brewkita zajmuje jakieś dwie trzy godziny do momentu wlania do fermentatora,a warzenie z procesem zacierania 8-10 godzin.Oczywiście nie mając całego sprzętu,a głównie chłodnicy.Na początku mało kto posiada chłodnicę więc czas się wydłuża znacznie.Brewkita zrobisz między obiadem a kolacją ,na zacieranie najlepiej przeznaczyć całą noc.

jacek

Październik 14, 2012, 04:17:16 am #9 Ostatnia edycja: Czerwiec 30, 2011, 07:33:14 pm by jacek
W sobotę butelkowałem pszeniczne,dzisiaj (po 5 dniach !) otworzyłem butelkę,jest świetne  :) Na dzisiejsza noc planuję następną warkę,tym razem jasne belgijskie  ;D

jacek

Pracowita noc za mną.Uwarzyłem Witbiera,chyba wszystko się udalo  :)

Aroo

Kurde, nieźle z tym lecisz... :)

jacek

Zobaczysz jak sam zaczniesz,to taka frajda,że człowiek codziennie by robił najchętniej  ;D  A teraz jak już spijam moje dzieła to dopiero przyjemność  :D Czy muszę mówić ,że następne planuję ?  ;D Wacham się tylko czy jakieś nowe uwarzyć czy jeszcze raz pszeniczne,bo jest niesamowite  :D

jacek

Klamka zapadła,następne będzie Kölsch  :) Składniki już jadą  :D

jacek

Październik 26, 2012, 10:25:56 am #14 Ostatnia edycja: Czerwiec 26, 2013, 06:34:59 pm by jacek
 Kölscha będę warzył w następną sobotę dopiero.Miałem w tą warzyć ale kumpel o pomoc przy jego pszenicznym ciemnym mnie poprosił,więc sobota zajęta.Ale nie wytrzymalem i zamówiłem składniki na 40 litrów pszenicznego  :).To piwko jest wspaniałe.