Piątek 24 listopada 2017

Książęce Ciemne Łagodne znowu złote. Marki Kompanii Piwowarskiej wśród medalistów „Chmielaków Krasnostawskich 2016

Książęce Ciemne Łagodne znowu złote. Marki Kompanii Piwowarskiej wśród medalistów „Chmielaków Krasnostawskich 2016"

Tegoroczna edycja konsumenckiego konkursu piw, w której rywalizowało ze sobą prawie trzysta marek, przyniosła Kompanii Piwowarskiej kolejne wyróżnienia. Jury uznało Książęce Ciemne Łagodne za najlepsze w swojej kategorii, zaś miejsca na podium zajęły również Tyskie Gronie i Lech Ice Mojito.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się obchody 46. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2016”, podczas których wyłoniono laureatów w osiemnastu piwnych kategoriach. Piwa Kompanii Piwowarskiej po raz kolejny zyskały uznanie jurorów.

Piwowarzy z Tyskich Browarów Książęcych mogą mieć powody do dumy, gdyż złotym medalem w kategorii piwa ciemne o ekstrakcie do 18° uhonorowano Książęce Ciemne Łagodne. To już drugie złoto w historii konkursu dla tego wariantu Książęcego, który stanął na najwyższym stopniu podium także w 43. edycji „Chmielaków Krasnostawskich”. Tyskie Gronie zostało wyróżnione w kategorii piwa jasne w stylu European Mild Lager, co ugruntowało jego pozycję jako najbardziej utytułowanej marki Kompanii Piwowarskiej. Z przychylnością sędziów spotkał się także absolutny debiutant – Lech Ice Mojito, który dopiero od kilku miesięcy gości na sklepowych półkach. Orzeźwiający miks piwny o smaku popularnego drinka i zawartości alkoholu 2% otrzymał nagrodę w kategorii napojów na bazie piwa typu Radler/Shandy.

Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” to najstarsze piwna impreza w Polsce z ponad 40-letnią tradycją. Pierwsza edycja odbyła się 11 września 1971 roku i miała wówczas charakter regionalny. Już 7 lat później „Chmielaki” stały się wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim. Dzisiaj w obchodach biorą udział rozliczne browary oraz tysiące turystów i miłośników piwa z Polski i Europy.