Birofilistyka

Zaczęty przez Adrian, Wrzesień 25, 2012, 05:51:00 am

« poprzedni - następny »

Adrian

Wrzesień 25, 2012, 05:51:00 am Ostatnia edycja: Czerwiec 05, 2011, 02:47:48 pm by Adrian
Witam.

Przeglądałem neta w poszukiwaniu informacji na temat Piwa i tak o to znalazłem się na tym forum :) mam 21 lat i uwielbiam wszelkiego rodzaju piwka :p Interesuje mnie oczywiście smak, zapach, barwa, pochodzenie ale również i historia, ciekawostki, nowości...mówiąc szczerze to wszystko to co dotyczy tego znakomitego napoju :)
      Birofilistyką zaraziłem się okrągły rok temu więc można powiedzieć, że dopiero zaczynam przygodę związaną z kolekcjonowaniem gadżetów piwnych a konkretnie skupiam się na Kapslach :) Każdy z nas ma swoje hobby bądź konkretne zainteresowania, którymi się fascynuje. Chciałbym pokazać Wam moją skromną kolekcje liczącą zaledwie 134 sztuki różnego rodzaju kapsli :) Jest to naprawdę skromna kolekcja biorąc pod uwagę zbiory innych fanów Birofilistyki... poniżej zamieszczam linki do zdjęć :P (z góry przepraszam za jakość)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85d336e2ea9ad9a5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35a9c1317d103f5b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6420012d6487519.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a3b784927f54ad6.html

W zbiorze znajdują się kapsle głownie z Europy w większości z Polski oraz Niemiec. Ponadto można tu obejrzeć kilka ciekawych pozycji m.in Litewski Porter, Czeskie Kozele, Irlandzkie Stouty czy Ukraińską Akcije :P
      Niestety brak czasu a w szczególności funduszy nie pozwala mi na podróżowanie po świecie czy chociażby po Polsce w celu poznania, zakupu, spożycia tradycyjnych Piw Regionalnych, które nie są ogólno dostępne. Stąd taka mała ilość kapsli w mojej kolekcji :/
W niektórych przypadkach pomagają mi znajomi, którzy znają moje hobby i wiedzą czego potrzebuje :) Kieruje także prośbę do Was drodzy czytelnicy. Gdyby ktoś przypadkiem także był czynnym Birofilistą i chciałby a może raczej miałby kapsle do wymiany to proszę o kontakt :) Mam kilka kapsli z Niemiec w podwójnych egzemplarzach:) Oczywiście jeśli ktoś byłby chętny mi pomóc i chciałby przesłać mi kilka ciekawych kapsli również proszę o kontakt. Podaje adres na który ewentualnie możecie wysyłać do mnie wiadomości: GZ14@poczta.fm

Pozdrowienia.

kogut

Witam.

Możecie napisać jakie macie sposoby odklejania etykietek? Mam problem z niektórymi bo strasznie mocno klej trzyma i nie da się ich odkleić. Jedyny sposób jaki znam to włożyć do wody najlepiej ciepłej  ;)

trybek

Ja mam na to taki sposob ze to butelki nalewam bardzo goracej wody i czasami po jednym zabiegu czasami po kilku klej zaczyna puszczac. Kiedys tez moczylem butelki ale czesto etykiety sie marszcza albo traca kolor.

kogut

dzieki :) tez tak probuje :) czasem sie udaje :)

nasty

Ja kiedyś chciałem zbierać etykietki ale nie dało rady :P rozrywały mi się przy ściąganiu, próbowałem też z wodą ale wtedy kolor się zmywał i nic z tego nie wychodziło.

RADEK_1985

Cytat: trybek w Wrzesień 05, 2011, 07:11:37 am
Ja mam na to taki sposob ze to butelki nalewam bardzo goracej wody i czasami po jednym zabiegu czasami po kilku klej zaczyna puszczac. Kiedys tez moczylem butelki ale czesto etykiety sie marszcza albo traca kolor.


Klej się rozpuszcza i etykietka schodzi :P wiem próbowałem i to jest chyba jedyny dobry sposób. Ale nie zawsze działa, nie wiem czemu. Czy to zależy od rodzaju butelki ? Koloru ? Etykiety ? Kleju ?

piwosz

Fajna kolekcja z tymi kapslami. Ale mam pytanie ;] te kapsle z gwiazdami to co to za browar?

wsrh20

Maj 01, 2013, 09:49:58 am #7 Ostatnia edycja: Styczeń 09, 2012, 06:49:07 pm by wsrh20
Moja skromna kolekcja:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d845b5e33e8f2b8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2057b6ae469b7192.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f86e958b7c5dc73a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1cf0b248c85786ae.html

Kilka butelek zdobyłem już po zrobieniu zdjęć! Niebawem wrzuce ich zdjęcia! Mam na mysli m.ni.: MadApple (czeskie piwo jabłkowe), piwo Książęce czy Gonzo Imperial Porter (lokalne piwo włoskie)!

diana

hej ! niedawno trafiłam na to forum, ogólnie to podoba mi się tu  :D chciałam się podzielić moja kolekcją butelek, które zaczęłam zbierać jakiś rok temu (dotychczas udało mi się zebrać jakieś 120). butelki są oczywiście wraz z kapslami.

taka moja mała miłość ;D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58b8563f34c804a8.html

wczoraj udało mi się kupić ciechana grudniowego (rozlano tylko 1095 butelek) więc jak zrobię zdjęcie to mogę podrzucić.

lechu-kielce

Jak zacząłem zbierać etykiety to też odklejałem je z butelek w ciepłej wodzie ale dawno z tym skończyłem.Etykiety najlepiej zdobywa się poprzez giełdy kolekcjonerskie,korespondowanie z innymi kolekcjoner(k)ami oraz wysyłanie listów (nie maili) do browarów(niektóre odpisują).To samo tyczy się kolekcjonerów kapsli,butelek,wafli i innych gadżetów piwnych.Pozdrawiam.