26 styczeń 2015

Druga odsłona „Wieczorów piwnych” – Kompania Piwowarska odkrywa przed konsumentami tajniki świata piwa

Kompania Piwowarska zadaje kłam piwnym teoriom spiskowym. W tym celu, w ramach projektu Wieczory Piwne, zaprasza amatorów chmielowej goryczki do 500 lokali gastronomicznych na terenie całej Polski. Uczestnicy mają okazję poszerzyć wiedzę na temat złocistego trunku, spróbować swoich sił za barem, a przede wszystkim przekonać się o wysokiej jakości piwa serwowanego w lokalach. Akcja potrwa do marca 2015 r.

Wokół piwa przez lata narosło wiele mitów, zwłaszcza w obszarze gastronomii, a jednym z najpowszechniejszych jest ten o dolewaniu wody do piwa z kega. KP podczas Wieczorów Piwnych udowadnia, że nie ma takiej możliwości. Służy do tego m.in. transparentny rolbar. To specjalny, mobilny system nalewania piwa, który dzięki przezroczystym ściankom pozwala przyjrzeć się niewidocznej zazwyczaj instalacji. Goście mogą prześledzić drogę piwa z beczki do kufla i rozwiać swoje wątpliwości co do składu podawanego napoju.   

To już druga edycja Wieczorów Piwnych – w pierwszej, która odbyła się rok temu i objęła swoim zasięgiem 350 lokali, wzięło udział aż 20 tysięcy konsumentów. Podczas spotkań dowiedzieli się wiele na temat historii piwa i sztuki jego warzenia, zasad poprawnego serwowania, sensoryki czy różnic między markami – a wszystko to w luźnej atmosferze, w formie zabaw i konkursów. 

– Ubiegłoroczny cykl Wieczorów Piwnych przyniósł znakomite efekty, dlatego postanowiliśmy nie tylko go kontynuować, ale także rozszerzyć o kolejne lokalizacje. W Polsce wciąż pokutuje błędny pogląd, że piwo lane jest gorsze niż to, sprzedawane w butelkach. Ponieważ zależy nam na zaufaniu naszych konsumentów, chcemy pokazać, że jakość serwowanego w lokalach gastronomicznych piwa jest na najwyższym poziomie – mówi Grzegorz Drob kierownik kanału  sprzedaży z Kompanii Piwowarskiej.  

Druga odsłona projektu formułą przypomina pierwszą, jednak – w zależności od lokalu – szczególną uwagę prowadzący poświęcają marce Tyskie, Książęce lub Pilsner Urquell. Podobnie jak rok wcześniej, gospodarzami spotkań są pracownicy Kompanii Piwowarskiej przeszkoleni w ramach programu „Ambasadorzy Piwa”. Natomiast w miejscach, gdzie serwowany jest Pilsner Urquell, w roli piwnych ekspertów występują finaliści konkursu Polish Master Bartender, organizowanego przez tę właśnie markę. To najbardziej wykwalifikowane osoby w Polsce, które pomogą nauczyć konsumentów prawidłowego nalewania Pilsnera Urquella na trzy czeskie sposoby. 

Przydatne narzędzie dla gastronomów
Wieczory piwne to element budowania szeroko pojętej kultury piwnej w Polsce, a zarazem idealna okazja do zapoznania się z markami Kompanii Piwowarskiej, między innymi zimową propozycją marki Książęce – wariantem Chlebowo Miodowym. Dzięki nim konsumenci mają okazję przekonać się, że piwo jest szlachetnym i różnorodnym trunkiem o tradycji dłuższej niż wino. Jednak spotkania z piwnymi ekspertami to nie tylko atrakcja dla gości restauracji i pubów, bowiem korzystają na tym także ich właściciele. Interaktywna wyprawa do świata piwa pozwala urozmaicić ofertę lokalu i zwiększyć jego konkurencyjność. Wieczory Piwne najczęściej odbywają się w ciągu tygodnia, toteż zachęcają nowych klientów do odwiedzenia danego miejsca. Pomagają również podtrzymać długotrwałe relacje z gastronomem. 
 
– Mamy nadzieję, że współpraca z gastronomami zaowocuje zaszczepieniem w nich pasji do odkrywania różnorodności złocistego trunku. W dłuższej perspektywie sprawi to, że konsumenci docenią wysoką jakość sprzedawanego przez nas piwa w lokalach gastronomicznych czy też zachęci ich do częstszych odwiedzin – mówi Ewelina Czaja, specjalista ds. zarządzania kanałem sprzedaży w Kompanii Piwowarskiej.
 
Lista lokali, w których odbędą się wkrótce Wieczory piwne, znajduje się na portalu Beerlovers: