23 listopad 2015

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych

W dniach 28-29 listopada Lublin stanie się centrum piwnej rewolucji. Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych to impreza, która łączy pasję browarników, piwowarów domowych, a przede wszystkim fanów trunku w każdym odcieniu. W wydarzeniu udział bierze ponad 20 browarów rzemieślniczych z całej Polski. Pojawią się także goście i piwa z zagranicy.

Browary z całej Polski w Lublinie

Na Targi przyjadą przede wszystkim małe browary rzemieślnicze, dla których najważniejsza jest jakość warzonego piwa. Pojawi się blisko 100 piw w wielu stylach, różnych walorach smakowych i często oryginalnych etykietach. Nie zabraknie IPA, stoutów, piw pszenicznych czy belgijskich. To idealna okazja żeby przekonać się, że piwo może np. pachnieć cytrusami, owocami tropikalnymi, smakować doskonałą kawą albo czekoladą lub mieć aromat dobrej whisky. Będą także piwa kwaśne, wędzone, z dodatkiem laktozy czy wanilii.

Wśród Wystawców są m.in.: AleBrowar, Browar Widawa, Trzech Kumpli, Pracownia Piwa, Spirifer, Szałpiw, Profesja, Browar Stu Mostów, Wrężel, Ursa Maior, Dukla, Brokreacja, Pinta, Birbant, Kingpin, Browar Zamkowy Cieszyn, Piwne Podziemie, PiwoWarownia, Nepomucen, Revolta, Beer Bros, Kraftwerk, Dobry Zbeer (multitap), Dziki Wschód (pub), Saela (kosmetyki piwne). Pojawią się także piwa z browaru Artezan, Baba Jaga i Veholt.

W Targach udział weźmie twórca browaru Veholt - Jan HalvorFjeld, który przyleci do nas z Norwegii.

Snifter do degustacji

Targi to doskonała okazja do spotkań i rozmów z przedstawicielami browarów, ale także degustacji trunków. Większość browarów przywiezie swoje piwo w „beczkach” i będzie nalewać je z kranu. Będzie także możliwość zakupu szklanki imprezy, tzw. sniftera, czyli kieliszka idealnego do degustacji.

Specjaliści o warzeniu piwa

Lubelski oddział Piwowarów Domowych poprowadzi wykłady, podczas których dowiemy się, jak uwarzyć swoje piwo w domu. Wśród omawianych zagadnień znajdą się tematy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych piwowarów. Podczas Targów odbędą się także spotkania z piwowarami i twórcami małych browarów.

Jeśli nie znacie się na piwie – nie szkodzi. Doradcy Piwni, których spotkacie na hali chętnie doradzą i opowiedzą o konkretnych trunkach.

W tym samy czasie…

W tym samy czasie odbędzie się Festiwal Przedmiotów Pięknych Kolorowe Jarmarki (www.kolorowejarmarki.targi.lublin.pl), na który zapraszamy wszystkich pasjonatów rękodzieła oraz smacznej, ekologicznej żywności. 

ORGANIZATOR

Wydarzenie organizują Targi Lublin we współpracyz grupą Piwny Lublin, pubem U Fotografa oraz lubelskim oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

CZAS I MIEJSCE:
Sobota 28.11.2015, godz. 12:00-24:00
Niedziela 29.11.2015, godz. 10:00-17:00
Targi Lublin ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin; Hala: A
BILETY:
Jednokrotnego wstępu – 2 zł.
Wielokrotnego wstępu jednego dnia – 5 zł.
Bilety upoważniają do wstępu na Targi Piwa oraz Festiwal Kolorowe Jarmarki.
SZCZEGÓŁY:
www.targipiw.lublin.pl
www.facebook.com/lubelskietargipiw