6 wrzesień 2016

Książęce docenione przez Brytyjczyków!

Piwa Książęce po raz kolejny odniosły sukces w prestiżowym konkursie International Beer Challenge w Londynie. Tegoroczny wariant sezonowy, czyli Książęce Golden Ale, otrzymał brązowy medal w kategorii smak (Tasting), zaś cała kolekcja dostępna w handlu detalicznym – Książęce Złote Pszeniczne, Ciemne Łagodne, Czerwony Lager i Golden Ale – została wyróżniona srebrnym medalem za projekt opakowania (Design & Packaging).

Do tegorocznej edycji jednego z najważniejszych konkursów w branży piwowarskiej zostało zgłoszonych kilkaset piw z całego świata. Z Książęcym o nagrody rywalizowały piwa m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec, ale także z takich krajów jak Białoruś czy Australia, zakwalifikowane w siedmiu kategoriach. W konkursie zaprezentowano trunki z krajów słynących z warzenia piwa, jak i takich, które nie kojarzą się z chmielowym napojem. Wszystkie miały równe szanse, a oceniało je sześcioosobowe jury z Wielkiej Brytanii, złożone browarników oraz piwnych publicystów i recenzentów. Przewodniczącym był Jeff Evans, ceniony ekspert, który w tematyce piwnej specjalizuje się od lat 80. Jest on autorem licznych książek poświęconych złotemu trunkowi, m.in. siedmiu edycji przewodnika „Good Bottled Beer Guide”, laureatem wielu nagród dziennikarskich, w tym tytułu Beer Writer of the Year w 2001, oraz prowadzącym poświęconych piwu programów telewizyjnych i festiwali, jak np. Great British Beer Festival.

Jurorzy docenili wszystkie warianty Książęcego, które wzięły udział w International Beer Challenge, i odznaczyli medalami całą kolekcję. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, iż Książęce Golden Ale, pierwsze uwarzone w angielskim stylu piwo w kolekcji, zostało docenione przez samych Brytyjczyków i otrzymało brąz w kategorii smak (Tasting). Natomiast Książęce Złote Pszeniczne, Ciemne Łagodne, Czerwony Lager oraz ponownie Golden Ale docenione zostały za projekt opakowań, zdobywając srebrny medal w tej właśnie kategorii (Design & Packaging). Etykiety piw Książęce w obecnej estetyce wprowadzone zostały w tym roku. Dzięki nim piwa zyskały bardziej nowoczesny wygląd, zgodny z obowiązującymi trendami, a także lepiej wyróżniają się na sklepowych półkach. Wysoka ocena w tak prestiżowym konkursie jest dodatkowym potwierdzeniem ich atrakcyjności.

Nagrodzone Książęce Złote Pszeniczne, Ciemne Łagodne i Czerwony Lager należą do kolekcji piw, która od kilku lat cieszy się nieustającą popularnością wśród piwoszy. Książęce Golden Ale to wariant z 2016 roku, uwarzony metodą górnej fermentacji z wykorzystaniem słodu typu Pale Ale, chmielu goryczkowego oraz pięciu odmian chmielu aromatycznego, pochodzącego z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Jest to pierwsze piwo typu Ale w kolekcji Książęcego.