6 wrzesień 2016

Książęce Ciemne Łagodne znowu złote. Marki Kompanii Piwowarskiej wśród medalistów „Chmielaków Krasnostawskich 2016"

Tegoroczna edycja konsumenckiego konkursu piw, w której rywalizowało ze sobą prawie trzysta marek, przyniosła Kompanii Piwowarskiej kolejne wyróżnienia. Jury uznało Książęce Ciemne Łagodne za najlepsze w swojej kategorii, zaś miejsca na podium zajęły również Tyskie Gronie i Lech Ice Mojito.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się obchody 46. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2016”, podczas których wyłoniono laureatów w osiemnastu piwnych kategoriach. Piwa Kompanii Piwowarskiej po raz kolejny zyskały uznanie jurorów.

Piwowarzy z Tyskich Browarów Książęcych mogą mieć powody do dumy, gdyż złotym medalem w kategorii piwa ciemne o ekstrakcie do 18° uhonorowano Książęce Ciemne Łagodne. To już drugie złoto w historii konkursu dla tego wariantu Książęcego, który stanął na najwyższym stopniu podium także w 43. edycji „Chmielaków Krasnostawskich”. Tyskie Gronie zostało wyróżnione w kategorii piwa jasne w stylu European Mild Lager, co ugruntowało jego pozycję jako najbardziej utytułowanej marki Kompanii Piwowarskiej. Z przychylnością sędziów spotkał się także absolutny debiutant – Lech Ice Mojito, który dopiero od kilku miesięcy gości na sklepowych półkach. Orzeźwiający miks piwny o smaku popularnego drinka i zawartości alkoholu 2% otrzymał nagrodę w kategorii napojów na bazie piwa typu Radler/Shandy.

Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” to najstarsze piwna impreza w Polsce z ponad 40-letnią tradycją. Pierwsza edycja odbyła się 11 września 1971 roku i miała wówczas charakter regionalny. Już 7 lat później „Chmielaki” stały się wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim. Dzisiaj w obchodach biorą udział rozliczne browary oraz tysiące turystów i miłośników piwa z Polski i Europy.