28 czerwiec 2019

Chcesz zobaczyć jak warzy się piwo w browarach Kompanii Piwowarskiej? Teraz to możliwe!

W tym roku Kompania Piwowarska po raz pierwszy otworzyła wszystkie trzy swoje browary dla wielbicieli piwa. Podczas Dni Otwartych można bezpłatnie wziąć udział w wycieczkach dających niepowtarzalną możliwość poznania tajników warzenia piwa i skosztowania złotego trunku prosto z browaru. W rolę gospodarzy wcielają się profesjonalni przewodnicy oraz piwowarzy i piwni eksperci. Liczba miejsc jest ograniczona.

Trzy browary Kompanii Piwowarskiej: Tyskie Browary Książęce w Tychach, Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu oraz Browar Dojlidy w Białymstoku w tym roku stoją otworem przed miłośnikami piwa. Podczas bezpłatnego zwiedzania będzie można poznać wszystkie etapy powstawania piwa – od składników, poprzez warzenie, fermentację i filtrację, aż po rozlew. Wycieczki kończą się degustacjami piwa prosto z browaru. 

- Jesteśmy dumni z naszych browarów: ich tradycji, doświadczenia piwowarów, nowoczesnych technologii, a przede wszystkim tego jak łączą się one pozwalając nam zaspokajać potrzeby miłośników piw w Polsce. Browary Kompanii Piwowarskiej mają także ogromny wpływ na regiony, w których funkcjonują. Dajemy nie tylko pracę ich mieszkańcom, ale także od lat konsekwentnie inwestujemy w społeczności lokalne poprzez programy społeczne, wolontariat pracowniczy czy sponsoring wydarzeń kulturalnych i sportowych. – komentujeIwona Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej. – Uznaliśmy, że pokazanie pasjonującego świata piwa u jego źródła będzie ukłonem w stronę naszych sąsiadów – mieszkańców miast i regionów, w których funkcjonujemy. – dodaje.

Tyskie Browary Książęce otwierają swoje podwoje dla zwiedzających 6 lipca. Podczas bezpłatnego zwiedzania goście zobaczą proces powstawania piwa, odwiedzą muzeum browaru, wezmą udział w Książęcej Szkole Degustacji i będą mogli skosztować świeżo uwarzonego Tyskiego. Zapisy odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie https://tyskiebrowaryksiazece.kp.pl.

Dzień Otwarty w Lech Browary Wielkopolski zaplanowany jest na 29 czerwca br. To niepowtarzalna szansa, żeby zobaczyć niedostępne dla szerszej publiczności miejsce narodzin jednego z symboli Poznania i Wielkopolski – piwa Lech Pils. Po zwiedzaniu będzie można spróbować piwa Lech Pils prosto z browaru, wziąć udział w warsztatach piwnej sensoryki oraz w konkursie z nagrodami. Na zwiedzanie browaru można zapisać się poprzez formularz dostępny na stronie https://browarlech.kp.pl.

Browar Dojlidy w Białymstoku gościł zwiedzających 15 czerwca br. Była to prawdziwa gratka dla miłośników Żubra. Przewodnikami po browarze byli wyłącznie pracownicy browaru, a uczestnicy mogli kontynuować podróż po piwnym świecie, biorąc udział w odbywających się tego samego dnia Urodzinach Żubra.

Kompania Piwowarska od lat troszczy się o środowisko i ludzi wokół niej, m.in. wspierając lokalne drużyny sportowe, angażując się w wydarzenia kulturalne w regionach, w których funkcjonuje czy realizując inicjatywy charytatywne, m.in. dla Fundacji „Cicha Nadzieja”, Hospicjum Palium z Poznania, Białowieskiego Parku Narodowego czy Miejskiego Schroniska w Tychach i wielu innych. Pracownicy browarów chętnie dzielą się z potrzebującymi swoim czasem, umiejętnościami i zaangażowaniem. Ponadto, w browarach Kompanii Piwowarskiej pracują całe pokolenia piwowarskie. Organizowane są tu także staże, praktyki czy dni otwarte skierowane do pań rozważających podjęcie pracy w browarze. 

Zwiedzanie browarów Kompanii Piwowarskiej podczas Dni Otwartych jest bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona – po 200 osób w każdym z browarów. W zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.