27 listopad 2022

Książęce Lager - nowy styl w kolekcji piwnych specjalności Kompanii Piwowarskiej

Jasny lager to najpopularniejszy gatunek piwa w historii światowego piwowarstwa. Niezależnie od trendów na nowe piwne style niezmiennie jest najbardziej lubianym piwem na świecie.

Książęce Lager – piwo dolnej fermentacji, którego wzorcem jest jasny lager najwyższej jakości, to nowa propozycja marki Książęce. Jest piwem pełnym w smaku i jednocześnie orzeźwiającym. Warzone z ograniczonej liczby składników, z zastosowaniem wyłącznie jasnego słodu jęczmiennego oraz rodzimych odmian chmielu goryczkowego i aromatycznego. 

Książęce Lager charakteryzuje się wysoką klarownością, jasną barwą i czystym profilem smakowym, w którym goryczka i słodowość idealnie się równoważą dzięki niskiej temperaturze fermentacji i długiemu leżakowaniu. Obfita i trwała piana długo zachowuje jego aromat.

To piwo, którego największym atutem są klasyczne piwne cechy. Słodowa pełnia smaku, wytrawna goryczka i orzeźwiający chmielowy finisz sprawiają, że Książęce Lager spełni oczekiwania wymagających, obeznanych z piwnymi specjalnościami piwoszy, jak i tych, którzy najbardziej cenią piwną klasykę. Warto dodać, że świetnie uzupełnia smak wielu potraw kuchni polskiej, niemieckiej i czeskiej.

Książęce Lager Kompanii Piwowarskiej można znaleźć w ofercie najlepszych lokali gastronomicznych w Polsce. Marka zaprasza wszystkich piwoszy na spotkania w towarzystwie Książęcego Lager.