Cork

Beamish Irish Stout

Beamish & Crawford

Irlandzkie ciemne piwo z gatunku stout. Produkowane w browarze Beamish Crawford Plc w Cork w poludniowej Irlandii. Piwo, jak na prawdziwego stouta przystało, ma barwę czarna, nie przepuszczającą światła przez naczynie. Piana również charakterystyczna - gęsta, kremowa, o kolorze beżowym, utrzymująca się do ostatniego łyczka. W smaku czuć palony słód i mocną goryczkę. Trudno dostać go u nas w kraju. Przypomina nie co Guinness'a choć dla mnie o wiele lepsze. Naprawdę warte polecnia. Podobno lane smakuje jeszcze lepiej. Jeśli zobaczycie je na sklepowej półce polecam kupić wszystkie :)

4,3%

Alkohol

Brak danych

Ekstrakt

Irlandia

Kraj

6,59/10

Śr. Ocena

Smak

Zapach

Kolor

Rod 9 kwiecień 2024

Bardzo żałuję, że tak trudno dostępne

Gość 1 styczeń 2020

Przywiozłem do Polski czteropak (promocja świąteczna) z Lidl Dublin . Żal otwierać ,ale muszem .😏 Już zamówiłem następne ,chyba jedyna korzyść że rodzina Irlandii.

Gość 2 grudzień 2019

rozcinałem puszkę i biała kulka w środku zwykła

Gość 25 czerwiec 2019

Raczej to kulka zwykła , niż pojemniczek z gazem

Gość 16 grudzień 2012

Znakomity stout, lekko słodszy od Guinnessa przez co może przypaść do gustu większej liczbie osób. W Cork to piwo jest dosłownie wszędzie w barach, ale co mnie zaskoczyło w detalicznej sprzedaży jest wyłącznie puszkowane i to w 440ml.

Gość 5 czerwiec 2011

Niesamowite piwo ale tylko lane polecam w Polsce niedostępne szkoda.

Gość 20 kwiecień 2011

ohhh, gdzie Beamish, gdzie Guinness? Nie ma porownania. Na Guinnessa trzeba przyjechac do Irlandii, w Polsce takiego nie dostaniecie. Beamish nie jest tez czysto czarny, bardziej mocno brazowy o nieciekawym smaku...jak na stouta. Jesli stout to tylko browar z harfa.

Gość 20 styczeń 2011

Witam. Ma ktos pojecie gdzie mozna go dostac w trojmiescie i okolicach? Pozdrawiam

Gość 26 grudzień 2010

Najlepszy stout jaki piłem, szkoda że nie ma go już w Polskich sklepach. Może ktoś wie gdzie można kupić właśnie to piwo?

Gość 30 maj 2010

pilem to piwo niesamowicie sie pienilo bo w puszce byl plastikowy okragly pojemniczek z gazem

...