Grevenstein

Veltins Pilsner

Veltins

Piwo zakupione w Lidu za 1, 99zł w ramach tygodnia niemieckiego. Bardzo wyczuwalna goryczka, która utrzymuje się długo w ustach po za nią nie za wiele można wyczuć w tym piwie. Piana utrzymuje się dość długo i jest bardzo gęsta. Miałem problem żeby wlać całe piwo do kufla za jednym razem. Zapach lekko słodowy, przyjemny. Kolor złoty, przejrzysty, ładny. Veltins przypomina mi takie piwa jak Volt, choć jest na pewno mniej wodniste. Można czasami wypić w upalne lato, ale na częste picie nie polecam, mimo że cena jest przystępna

4,8%

Alkohol

Brak danych

Ekstrakt

Niemcy

Kraj

6,67/10

Śr. Ocena

Smak

Zapach

Kolor

Krzychu 20 marzec 2023

Facet co porównuje Veltinsa do Volta musi mieć ładnie wypatrzone podniebienie.Przywiozłem z Niemiec i jest naprawdę fajne.Polecam

Gość 10 styczeń 2023

Sam jesteś Volt

Papz 19 listopad 2021

Piwo calkiem przyjemne, wyczuwalna goryczka, raczej „męskie”. Stosunek ceny do jakosci jak najbardziej na plus.

Tomek 24 lipiec 2021

W Niemczech często smakuje i pachnie jak szczurze futro. Monchshof Hell zamiata go pod dywan. Nie wiem , czy to nie zasługa jakichś "nowych technologi" .Pewnie pędzą masówkę na turbodrożdżach , a to psuje smak. Są tańsze i lepsze browary.

Maestro 8 czerwiec 2021

Najlepsze piwo ,bez chemii i zbędnego modyfikowania, głowa nie boli 6-10 piw kac jak po 2 z PL :) . Ponoć w PL lidu kupione już nie jest to samo co w DE 100% polecam.

Gość 30 kwiecień 2021

Ogólnie piwko spoko, jedno z nielicznych po których wypiciu większej ilości nie ma się kaca. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale po wypiciu 6/7 piw rano normalnie wstaje i nic mi nie jest.

Gość 14 grudzień 2019

Piwko spoko może być.

Gość 2 lipiec 2012

Cenie bardzo :P a te nowe, smakowe ktos degustował? curuba albo lemon?ja z rozpedu na zakupach w Lidlu zapakowalem do wozka i powiem, ze bardzo ciekawe w smaku :)

Gość 1 lipiec 2012

Piłem lepsze,ale calkiem spoko jest ten smakowy veltins teraz w Lidlu/

Gość 8 październik 2011

super! typowy niemiecki pils, polski sczoch typu zywiec warka lech tyskie nie maja startu do tego piwka

Gość 19 wrzesień 2011

Zakupilem w Lidlu, nie mialem najmniejszych problemów z przelaniem piwka do szklanki. Pije juz pół i nie ma pianki. Volt nie umywa sie do Veltinsa.

Gość 18 maj 2011

Niemiecki Veltins jest lepszy.

Gość 16 maj 2011

Znalazłem to piwo w rekordowej cenie 6,50 zł, czyżbym trafił na tydzień antyniemiecki? Lekkie, przyjemna goryczka, ale brakuje mu wyraźnego smaku. Nie zapada w pamięć.

Gość 4 grudzień 2010

Nie najgorsze piwo. Lepsze niż większość polskich piw. Smak wyważony dosyć delikatny ale bez wad. Jakościowo średnia niemiecka. Zdecydowanie lepszy niż polskie Tyskie.

Gość 11 listopad 2010

Geht so, nie ma to jak WARKA

...