Fastów

Obolon Białe

Obołoń

Aromatyczny niefiltrowany witbier produkcji ukraińskiego browaru Obolon, producenta m. in. piw "Aksamitne", "Pszeniczne" czy "Magnat".

Ekstrakt 11,5%, alk. 4,7% obj.
Skład: woda, jasny słód jęczmienny, jasny słód pszeniczny, pektyny, kolendra, drożdże, chmiel.

Piwo ma kolor bardzo jasno miodowy i jest mętne.
Po przelaniu tworzy się biała i gęsta piana, która powoli redukuje się do średniej grubości i pozostaje do samego końca.

W zapachu "Białe" jest bardzo aromatyczne - na pierwszy plan wysuwa się kolendra, ale czuć także mocną pszenicę i drożdże.

Także smak "Białego" to mieszanka kolendry i słodu pszenicznego, z delikatnym chmielowym posmakiem i cierpkością.

Dzięki nutom cytrusowym jest orzeźwiające mimo swojej gęstości i pszenicznej pełności.

Podsumowując - "Białe" to sztandarowy produkt ukraińskiego browaru Obolon i nie bez powodu. Dzięki swojej aromatyczności, sytości, ale jednocześnie orzeźwiającemu smakowi, nadaje się zarówno do spożywania w domu na kanapie, jak i w gorące dni w cieniu pod drzewkiem.

Producent zaleca schłodzenie "Białego" do 8 st. C. i rzeczywiście, w takiej temperaturze smakuje najlepiej.

4.70%

Alkohol

11.50%

Ekstrakt

Ukraina

Kraj

4,56/10

Ocena

Gość 5 październik 2020

Wspaniałe piwo.

Gość 17 lipiec 2013

Czas na Operację Wisła 2.

Gość 4 maj 2013

niedorżnięta, upowska wataha zachwyca się swoimi szczynami

Gość 29 kwiecień 2013

To piwo jest fantastyczne! Wspaniały smak doskonałą odskocznią od lagerów.

Gość 27 luty 2013

Absolutna rewelacja smakowa! Jeśli lubi się belgijskie piwa to ukraińskiego białego Obolona się pokocha! Szkoda tylko, że cena w granicach 5 zł. Ale czego się spodziewać po tak wspaniałym piwie i tym, że UE narzuca cła na produkty z Ukrainy!

Gość 30 styczeń 2013

Dobre, delikatne..pijąc je miałem wrażenie że chmielu i alkoholu jest o połowę mniejsza porcja...a jednak, w każdym razie coś całkiem innego - do czego przyzwyczaiły nas nasze browary.

Gość 6 styczeń 2013

W rankingu globalnym myślę, że TOP10. W Ukraińskim TOP3. W Obolonowym na pewno najlepsza pozycja. Jeśli ktoś lubi lekkie witbiery typu Bruxelles to powinien spróbować tego Biłego. Wszak wielu może się oburzyć, że witbierem Biłe nie jest....ale smakuje wybornie i w gust witbiristów powinno się wpasować! :) Pozdrawiam, Wojtek.

Gość 31 grudzień 2012

Jedno z najlepszych piw jakie piłem, dostępne w Poznaniu w Almie i PiP, mimo ceny jestem zdecydowany przyznać że za taki smak mogę się szarpnąć ;) Obecnie chyba już zrezygnowano z dodatku syropu słodowego, ale nie mogło to wpłynąć negatywnie na smak piwa - jest pyszne i świetnie orzeźwia, polecam do popijania w słoneczny dzień w cieniu pod drzewkiem ;)

Gość 25 listopad 2012

rewelacja. dla mnie - odkrycie roku - nigdy się nim nie upiłem więc nie wiem czy można ich wypić dużo ale jeśli chodzi o wypicie 1 orzeźwiającego piwka to bomba. nie będę wstawiał poszczególnych ocen bo w zasadzie nic nie jest dla mnie na minus. Tylko z dostępnością wciąż kiepsko..ciekawe czy doczekamy knajpy firmowanej obołoniem, z chęcią skosztowałbym lanego.

Gość 9 wrzesień 2012

Popieram kolegę niżej, to "coś" smakuje tak jak Harnaś albo Kumpel wymieszany z szamponem do włosów... Polecam zrobić taką mieszankę samemu, wyjdzie taniej.

Gość 9 wrzesień 2012

Smakuje jak mydło w płynie!

Gość 11 czerwiec 2012

Smak 9/10 - świetna nuta kolendry! Zapach 7/10 - ładny zapach chociaż trochę katar mam więc nie mogę tego w pełni ocenić Kolor 7/10 - jak każde piwo ;)

Gość 29 maj 2012

Witam, Jedno z moich ulubionych piw. Bardzo dobry witbier, nie przesadzili z kolendrą co zdarza się dosyć często w piwach tego typu. Piana przy końcu pokala dosyć słaba, są piwa gdzie utrzymuje się ona dłużej. Jednak smakowo to piwo nadrabia wszystkie swoje małe niedociągnięcia. Myślę, że bezproblemowo mogę dać mu ocenę 8/10!

Gość 26 marzec 2012

Kupiłem w Piotrze i Pawle bo była promocja i było za 3,29 :) Jutro lece po kolejne bo jest pyszne :)

Gość 3 grudzień 2011

Chyba nie trzeba nic dodawać do komentarzy poprzedników. Piwo wyjątkowe i tyle :)

Gość 10 listopad 2011

najlepszy Obolon na rynku! Nie wiem dlaczego ludzie go jeszcze nie piją masowo. Hipsterskie piwo czy co?

Gość 6 listopad 2011

dobrze orzeźwiające pszeniczne piwo! Idealne po wysiłku ;)

Gość 22 wrzesień 2011

Moje ulubione. Gasi pragnienie jak żadne inne.

Gość 4 wrzesień 2011

Bardzo dobre smak jak przystało na niefiltrowane piwko

Gość 13 sierpień 2011

Dzisiaj miałem okazję spróbować to piwko cena około 5,20zł. bardzo dobre piwo.

Smak

Zapach

Kolor

...